Filtre Kağıdı Nedir?

Tarih: 07.09.2022 11:24
Filtre Kağıdı Nedir?
Kahve sevdalısı olanların yakından bileceği kahve filtre kağıdı nedir sorusunun cevabı hakkında makalemizde çok ayrıntılı cevaplar bulabilirsiniz.
İlk olarak belirtmek gerekir ki filtreler adından da anlaşıldığı üzere süzme görevi görmektedirler. Bu kapsamda kahve içerisinde yer alan diterpen parçacıklarını ayırırken geriye daha homojen bir karışım kalmaktadır.

Filtre Kağıdı Çeşitleri

Filtre kağıtları her bir makineye göre farklılık arz etmektedir. bu filtreler sayesinde kahvelerin sertliği ayarlanabilmekte olduğu için son derece önemlidir. Bu kapsamda genel olarak kalın ve ince filtreler olduğunu söyleyebiliriz. Kalın filtreler ince bir şekilde çekilmiş kahvelerin süzülmesinde daha etkili olmaktadırlar. Bu kapsamda ince filtrelere göre aroma tatlarını daha iyi yansıttığı da bilinmektedir.
Piyasa içerişinde yer alan filtre çeşitleri arasında sitemizde sizlere sunmuş olduğumuz Hairo ince filtrelere örnek verilmektedir. Bu filtre çeşidi sayesinde sizler de damak tadınıza göre bir kahve demleyebilirsiniz.


Filtrenin Ham Maddesi

Filtre denilince akıllara ilk olarak kağıt gelse de aslında gerçek bundan farklıdır. Kahve filtrelerinden birbirinden farklı maddeler kullanılmaktadır. Bu kapsamda ilk olarak kağıdı sayabiliriz ancak ardından da altın, paslanmaz çelik ve bez gibi maddeleri de sayabiliriz. Görüldüğü üzere son derece geniş bir madde çeşidi bulunan bu filtrelerin her birinde de farklı tatlar sizlere sunulmaktadır.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...