Cold Brew Kahvenin Özellikleri Nedir?

Tarih: 07.09.2022 11:21
Cold Brew Kahvenin Özellikleri Nedir?
İnsanların sıcak havalarda serinlemek için tercih ettiği içeceklerden olan Cold Artık brew, yeni nesil sunum olarak karşımıza çıkıyor. Kahvenin farklı sunumları da oldukça popüler bir hale geldi.
Sıcak olduğu kadar soğuk olarak da tüketilen kahve her gün milyonlarca insanın tercih ettiği içeceklerin başında yer alıyor. Kahve çekirdeklerinin iri iri çekilmesi ve 20 saat boyunca soğuk suda demlenmesi ile oluşturulan “Cold Brew” yani soğuk demlenmiş kahve, kahve çekirdeğinin zenginliğini açığa çıkarıyor.

Yumuşak içimli bir kahve diyebiliriz 

 Amerika’da uzun yıllardan bu yana severek tüketilen bu kahvenin popülerliği Avrupa’da ve ülkemizde de her geçen gün artmakta. Yumuşak içimli bir kahve olan Cold Brew’in aroması sert kahve aroması gibi değildir ve yaz aylarında ferahlatıcı olmak özelliği taşımaktadır. Kahveye biraz uzaktan bakanların bile rahatlıkla deneyip sevebileceği Cold Brew yumuşak lezzetini ise demleme tekniğinden almakta.

Yavaş demleme ve hazırlama yöntemi sayesinde yumuşak içimli bir kahve olan Cold Brew’e krema, süt veya meyve ekleyerek istediğiniz şekilde zenginleştirebilirsiniz. Süt veya meyvelerle zenginleştireceğiniz cold brew de her fincanda bir başka lezzet yağmuru yaşamanız mümkün. Koyu karemelize şekilde hazırlanan cold brewler de kakao aromaları da kullanılarak lezzet melezlemesi yapılabiliyor. Buna göz atmakta fayda var dersek doğru olur.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...